Na titulní stránce webu typoveporjekty.cz je umístěn jednoduchý vyhledávací formulář, který umožňuje hledání v databázi typových projektů rodinných domů podle základních parametrů. Nemusíte zadávat všechny parametry, zadajte pouze ty, které jsou pro vás důležité. Na nevyplněné parametry se nebude při vyhledávání brát zřetel.

Cena domu na klíč (bez DPH)

Jedná se o orientační cenu výstavby rodinného domu na klíč, kterou udává arhitekt/projektant nebo stavební společnost, která rodinný dům dodává. Cena na klíč je uvedena bez DPH.

Hodnotu můžete nastavit číselně jako cenu "od - do" v milionech korun nebo pomocí grafických posuvníků. Minimální interval pro vyhledávání podle ceny je 0,5 milionu korun.

Počet místností

Většina dodavetelů projektů uvádí počet obytných místností ve formátu X+1 tedy počet obytných místností + kuchyň. Další místnosti v domě, které ale naptří mezi obytné, jako například kotelna, hobby místnost, a další technické místnosti, nejsou do této hodnoty zahrnuty.

Nemusíte zašrtnout žádnou volbu a na parametr "Počet místností" se tak nebude při hledání brát zřetel, nebo zaškrtněte jednu nebo více možností a vyhledají se projekty, které mají hledaný počet místností.

Počet nadzemních podlaží

Pokud nezaškrtnete žádnou volbu, vyhledají se projekty bez ohledu na počet nadzemních podlaží, pokud preferujete určitý počet podlaží, označte jej.

Suterén

Volba "bez suterénu" vyhledá projekty, v jejichž návrhu se podzemní podlaží neuvažuje, naopak možnost "se suterénem" obsahuje projekty, ve kterých je podzemní podlaží plánováno. Pokud nezaškrtnete žádnou z možností, nebude se na tento parametr brát zřetel.Pasivní a nízkoenergetické domy  |  Jak vybrat koupelnový nábytek?  |  ekologické poradenství